luni, 11 septembrie 2023

Publicat la 9/11/2023 08:16:00 p.m. de

Cicliștii de la CSM Mediaș, pe podium la Porumbacu MTB Race

Cicliștii de la CSM Mediaș continuă să obțină rezultate foarte bune. La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc, la Porumbacu MTB Race, a cincea etapă și ultima din Cupa României la XCO. La categoria Copii A, 13-14 ani, Orban Balazs a ocupat locul al doilea, rezultat suficient pentru el pentru a câștiga la general Cupa României 2023. De asemenea, David Feșteu a ocupat locul 2 la categoria copii B, 11-12 ani. La categoria cadeților, locul întâi a fost ocupat de Theodor Pridon, urmat de Bogdan Popescu pe un excelent loc 4, Cristian Călburean pe locul 5, iar Radu Măda a terminat pe locul 9 o cursă dusa în totalitate pe pană la aceeași categorie. La juniori, Miruna Măda a câștigat detașat categoria, iar la U23 Vlad Armean a ocupat, după o cursă pasionantă, un excelent loc 2.  „Felicitări sportivilor, antrenorilor, părinților și tuturor celor care sprijină dezvoltarea acestui nobil sport la Mediaș și le dorim succes în ultima etapă de cupă de la Câmpulung, în 23 septembrie” a fost mesajul transmis de CSM Mediaș.