miercuri, 13 septembrie 2023

Publicat la 9/13/2023 10:34:00 a.m. de

Ippon Mediaș s-a întors cu medalii de la GB Open Karate Championships

Karatiștii de la Ippon Mediaș au câștigat trei medalii la GB Open Karate Championships, a doua etapă din WUKF European Tour din acest an. Astfel, Taria Nagy a ocupat locul 2 la Kumite senioare -55 kilograme și locul 3 la Kata Wado Ryu junioare. De asemenea, Mihai Toma s-a clasat pe poziția a treia la Kumite seniori +85 kilograme, în timp ce Andrei Toma o ocupat locul 5 kumite -65 kilograme. Cei trei sportivi medieșeni însoțiți de antrenorul Dora Hanga au concurat la sfârșitul săptămânii trecute la Birmingham, în Marea Britanie. Competiția a avut la start 950 de sportivi. Participarea sportivilor de la Clubul Ippon la GB Open Karate Championships, a fost posibilă și cu sprijinul Primăriei Municipiului Mediaș, care a cofinanțat acțiunea.