miercuri, 27 septembrie 2023

Publicat la 9/27/2023 07:33:00 a.m. de

Medieșeni în Campionatul Național de viteză în coastă

La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc etapa cu numărul 6 a Campionatului Național de viteză în coastă. Trofeul Valea Cetății Râșnov, a fost un eveniment organizat de cluburile sportive DTM Brașov și Auto Blic Brașov sub egida Federației Române de Automobilism Sportiv.
Printre piloții participanți s-a numărat și Florin Roșca de la CSM Mediaș, la volanul unui Volkswagen Polo. Acesta a reușit să termine pe poziția a doua a clasamentului în Grupa 4 și pe locul întâi la clasa 4A. De asemenea, a ocupat locul 11 la categoria 1. Totodată, celălalt pilot medieșean participant, Ovidiu Dulăcioiu la volanul unui Mitsubishi Lancer, a ocupat locul 6 în Grupa 3, locul 5 în clasa 3B și locul 14 la categoria 1. „Secția de Automobilism Sportiv a CSM Mediaș produce rezultate constant bune și foarte bune în competițiile de profil. Astfel, în weekend, la «Trofeul Valea Cetății Râșnov», Florin Roșca a ocupat Locul 1 în clasa 4A, Locul 2 în grupa 4, respectiv, Locul 11 clasament la categoria 1, din 63 participanți. La aceași competiție, Ovidiu Dulăcioiu a ocupat locul 5 în clasa 3B, locul 6 în grupa 3 și locul 14 în clasament la categoria 1. Calde felicitări celor doi piloți medieșeni! a fost mesajul transmis de CSM Mediaș prin intermediul paginii oficiale.