vineri, 18 octombrie 2024

Publicat la 10/18/2024 04:57:00 p.m. de

Remiză la Mediaș, după o a doua repriză nebună: ACS Mediaș – Metalurgistul Cugir 2-2 (0-0)

ACS Mediaș n-a reușit să depășească Metalurgistul Cugir, scor 2-2 (0-0), în această după amiază, pe teren propriu, într-o partidă din cadrul etapei a 8-a a Ligii a 3-a, seria a 7-a.

Cosmin Vâtcă a început în formula: Fabio Blaga, Alin Dohotariu, Cristian Avram, Paolo Stan, Mihai Stancu, Gabriel Țala, Răzvan Greu, Andrei Vilea, Raul Orlandea, Octavian Ursu, Cristian Pajco.

Elevii lui Cosmin Vâtcă au avut din nou de furcă cu Metalurgistul, echipă care i-au eliminat din Cupa României, 1-4 după prelungiri, la finalul lunii iulie.
Pentru echipa medieșeană au marcat Cristi Avram ('65) și Ursu ('68). Oaspeții au deschis scorul prin căpitanul Tudor Șaucă ('52), Lucian Itu reușind egalarea spre finalul partidei, în minutul 84.

În urma acestui rezultat, ACS Mediaș rămâne neînvinsă în actuala ediție și acumulează 16 puncte. În runda următoare va evolua în deplasare, la CIL Blaj.