miercuri, 19 martie 2025

Publicat la 3/19/2025 08:26:00 a.m. de

Bal de tradiție! Miss și Mister Auxila 2025 au fost desemnați Camelia Iancu și Erhard Tibor Petera

Șase perechi au participat la ediția din acest an a Balului bobocilor Auxila. Elevii au avut de trecut o serie de probe pregătite de organizatori. În urma deliberării juriului, „Miss” și „Mister” au fost desemnați Camelia Iancu și Erhard Tibor Petera, titlul de „Miss Popularitate” i-a revenit Teodorei Alisa Cerghizan, iar cel de „Mister Popularitate” lui Daniel Denis Halasz. Balul bobocilor reprezintă un eveniment de tradiție pentru Școala Postliceală Auxila Mediaș.

 
Evenimentul Balul bocilor Auxila s-a desfăşurat la sfârșitul săptămânii trecute la Restaurantul Noi’s din municipiul Mediaș. Ediția din acest an a manifestării s-a bucurat de susținerea unui număr mare de sponsori și ca în fiecare an, a beneficiat de sprijinul Primăriei Mediaș și al Primarului Gheorghe Roman. „Vineri, 14 martie, la Restaurantul Noi’s, s-a desfășurat Balul Bobocilor Auxila. Balul a fost organizat de către elevii anului II de la cele două specializări, Asistent Medical Generalist și Asistent Medical de Farmacie”, a arătat Viorel Pasc, Directorul Școlii Postliceale Auxila Mediaș.

Premii importante

Balul bobocilor Auxila ediția 2025 și-a desemnat câștigătorii într-o ambianță de sărbătoare. La acest eveniment de tradiție au luat parte anul acesta un număr de șase perechi. Cei doisprezece elevi care s-au încumetat să participe, au avut de trecut o serie de probe special pregătite de organizatori. Aceștia au cântat, au dansat sau au compus poezii. În urma deliberării juriului din care a făcut parte și influencerul Viorel Teacă, Miss și Mister au fost desemnați Camelia Iancu și Erhard Tibor Petera. Titlul de Miss Popularitate i-a revenit Teodorei Alisa Cerghizan, iar cel de Mister Popularitate lui Daniel Denis Halasz.  „Cele șase perechi de boboci au avut de parcurs o serie de probe de dans, cultură generală, karaoke și mimică. După deliberarea juriului, au fost aleși Miss și Mister Boboc Auxila 2025, Camelia Iancu și Erhard Tibor Petera. De asemenea, în urma votului publicului pe rețelele de socializare, Miss și Mister Popularitate Auxila 2025 au fost premiați de către juriu elevii Teodora Alisa Cerghizan și Daniel Denis Halasz”, mai spune Viorel Pasc.

Pentru toată lumea

Balul bobocilor Auxila ediția 2025 a fost o acțiune sprijinită de un număr mare de sponsori. Astfel, câștigătorii, dar și ceilalți concurenți, au fost premiați de către organizatori. Totodată, toți ceilalți invitați care au venit la bal, au avut șansa de a câștiga o serie de premii, oferite în cadrul unei tombole. „Nici publicul nu a fost uitat, deoarece cu ajutorul sponsorilor generoși, s-a desfășurat o tombolă cu foarte multe premii. La final, vreau să mulțumesc claselor organizatoare, diriginților, Restaurantului Nois pentru găzduire, juriului pentru implicare și  sponsorilor generoși care au făcut ca Balul Bobocilor Auxila 2025 să se desfășoare în condiții bune”, a transmis Directorul Școlii Postliceale Auxila Mediaș.
    Trimite prin e-mail